Přijďte s dětmi na Veletrh zdraví! Potkáte Zubní vílu, vyšetří vám znaménka nebo změří cukry v těle

14. 3. 2023

Zajímáte se o zdravý životní styl a péči o tělo i duši? Pak se vydejte v pátek 17. nebo v sobotu 18. března do olomoucké Pevnosti poznání Přírodovědecké fakulty Univerzity Palackého v Olomouci na Veletrh zdraví. Můžete si tady nechat vyšetřit pigmentová znaménka, změřit tuky a cukry v těle, zeptat se odborníků na otázky týkající se reprodukce, dentální hygieny, dárcovství krve, prevence rakoviny nebo toho, jak správně resuscitovat dospělé nebo novorozence. Novinkou bude sekce věnující se léčebným účinkům konopí. Partnerem akce je také Fakultní nemocnice Olomouc.

„Péči o tělo, ale i duši považujme za jeden z pilířů pro vývoj zdravé osobnosti každého z nás. Proto se snažíme zprostředkovat svět zdravotníků zábavnou a poutavou formou,“ řekl programový ředitel Pevnosti poznání Roman Chvátal.

Součástí veletrhu jsou i zábavné a poučné přednášky o fungování lidského mozku, o komunikaci neuronů nebo o tom, jaká je ideální potrava pro náš mozek. „Dozvíte se také, jak správně spát a zda je možné dohnat spánkový deficit. Pevnost poznání se tak připojuje k celostátní akci Týden mozku Akademie věd České republiky,“ doplnil Chvátal.

Zajímavostí budou také ukázky nejmodernějších technologií k rozvoji sportovců – podvodní kamerové systémy nebo chytré náramky. Návštěvníci se mohou rovněž dozvědět, kolik mají vody, tuku nebo cukru v těle.

Pokud si nejste jisti, zda si vy nebo vaše děti správně čistí zuby a dbají o dentální hygienu, po návštěvě veletrhu už budou vědět vše potřebné. Do Pevnosti poznání totiž zavítají odborníci z Kliniky zubního lékařství FN Olomouc a LF UP společně se Zubní vílou. Na několika stanovištích se děti dozví, co je a není zdravé nejen pro zoubky, budou plnit různé úkoly a získávat za odměnu fazolky, ze kterých si nakonec vyrobí obrázky. Děti se budou moci setkat přímo se Zubní vílu a třeba se povozit i na zubařském křesle.

Na Festivalu zdraví se potkáte i se zdravotníky z Transfuzního oddělení FN Olomouc, kteří vám budou k dispozici v případě zájmu o informace o dárcovství krve, ale připraví také zábavný kvíz pro děti i dospělé.

Podrobnější program je dostupný na webu Pevnosti poznání.